Niemiecki sklep internetowy

Niemiecki sklep internetowy
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (7 głosów, średnia: 3,50 z 5) Loading...

Obecny rozwój technologii umożliwia szerokie zastosowanie przestrzeni internetowej dla potrzeb współczesnego handlu. Nieustannie odnotowuje się wzrost sprzedaży internetowej i jej dominację nad tradycyjnymi transakcjami. Nie ma żadnych wątpliwości dlaczego tak się dzieje. Kwestia dotyczy bowiem głównie niższych kosztów prowadzenia działalności handlowej. Sklep internetowy nie wymaga własnego zaplecza gospodarczego, siedziby ani wielu pracowników. Kontakt pomiędzy klientem a sprzedawcą jest dość ograniczony co sprawia, że sprzedający nie musi być nieustannie do bezpośredniej dyspozycji odbiorcy i może się z nim kontaktować za pośrednictwem telefonu bądź poczty elektronicznej. To znacznie ułatwia pracę i w sposób znaczący ogranicza koszta prowadzenia działalności.

Brak granic umożliwia podbój całego Świata

Migracje ludności, szczególnie do krajów zachodnich powodują, że coraz więcej Polaków jest zainteresowanych nowoczesnymi formami prowadzenia działalności. Jedną z nich jest niemiecki sklep internetowy, który może przynieść znaczne zyski. Początkujący handlowcy nie mogą oczywiście liczyć na tak dużą sprzedaż swoich produktów, jak odnotowują to platformy typu Ebay oraz Amazon, jednak duża dbałość o klienta odzwierciedla się w godziwych zarobkach.

Niemiecki sklep internetowy budowany jest zwykle na systemie xtCommerce, który powstał w 2002 roku na bazie sklepu osCommerce. To prosty oraz intuicyjny interfejs, który nawet laikom nie powinien przynieść dużych trudności podczas jego użytkowania. Posiada wiele możliwości obsługi oraz dostosowania szeregu funkcji i modułów płatności czy opcji dostawy. XtCommerce został stworzony głównie z myślą o handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Wyróżnia go przyjazny dla użytkownika oraz w pełni intuicyjny interfejs.

Niemiecki sklep internetowy oparty o powyższy system bazuje na certyfikacji TrustedShops, która gwarantuje kupującemu pełne bezpieczeństwo dokonywania zakupów. Certyfikat ten przyznawany jest w oparciu o specjalny audyt danego sklepu przeprowadzany według ściśle określonych kryteriów jakości. Ponadto, niemiecki sklep internetowy wyposażony jest także w profesjonalny landing page, który skłania do zakupów i dokonywania transakcji. Nie bez znaczenia są także inne działania marketingowe oraz korzystanie z social mediów, w celu reklamowania swoich usług czy produktów.

Niemiecki sklep internetowy – który największy ?

Okazuje się, że niemieckie sklepy internetowe to sprawnie działające mechanizmy, które poprzez promocję czy prosty oraz intuicyjny system obsługi, gwarantują oczekiwane rezultaty sprzedażowe. Do największych sklepów internetowych działających w Niemczech należą: Amazon, Otto, Notebooksbillinger, Zalando, Weltbild, Conrad, Tchibo, Bonprix, Cyberport oraz Esprit. Wiele z nich ostatnio pojawiło się także na polskim rynku wirtualnym i tam odnotowuje znaczącą sprzedaż.


niemiecki blognapisz

Dodaj komentarz