Niemieckie Ceneo czyli fenomen idealo.de

Niemieckie Ceneo czyli fenomen idealo.de
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 5,00 z 5) Loading...

Porównywarki cenowe to serwisy, które w rękach świadomego konsumenta stają się potężnymi narzędziami do wybierania najlepszych opcji zakupowych. Po pierwsze, agregują oferty z wielu większych i mniejszych sklepów internetowych, więc nie trzeba odwiedzać każdego z nich z osobna. Po drugie, dzięki tak szerokiemu wyborowi produktów, można posortować je według ceny i bez problemu wybrać najtańszą z dostępnych opcji. Porównywarki takie są niezwykle popularne nie tylko w Polsce (Ceneo.pl, Nokaut.pl itp.), ale i u naszych zachodnich sąsiadów. Niemieckie Ceneo, czyli idealo.de o którym już wcześniej pisałem, spełnia swą funkcję doskonale.

Niemieckie Ceneo jak brzydkie kaczątko ?

Mimo iż nie zachwyca szatą graficzną, Idealo.de jest jedną z najbardziej funkcjonalnych i najczęściej odwiedzanych porównywarek w Niemczech. Tak samo, jak nasz rodzimy serwis, ten także posiada system rekomendacji wystawianych sklepom przez ich rzeczywistych klientów na bazie dokonanych wcześniej transakcji. Użyteczna jest też dodatkowa informacja o czasie dostawy zamówienia i opcjach płatności. To bardzo praktyczne funkcjonalności, które pozwalają na spore oszczędności zarówno w kwestii czasu, jak i pieniędzy. A to użytkownicy niemieckiego Ceneo cenią ponad wszystko inne.

Resumując: niemieckie Ceneo nie istnieje i próżno go szukać w niemieckiej sieci. Zamiennikiem, wydaje się być idealo.de które jest również od pewnego czasu obecne na naszym rodzimym rynku eCommerce. Czy my Polacy będziemy z niego korzystali ? Czas pokaże. Aby wyrobić sobie jednak zdanie zachęcam do odwiedzenia niemiecko- i polskojęzycznej wersji serwisu.


niemiecki blognapisz

Dodaj komentarz